Európai hulladékcsökkentési hét

Iskolánk tanulóival és pedagógusaival az Európai hulladékcsökkentési hét programjaihoz csatlakoztunk:
Kenesei Imola függő virágtartókat, Peterdiné Nagy Erzsébet seprűt, Fazekasné Marton Mónika madáretetőket gyártott tanítványaival a hulladékká vált PET palackokból.
A papírhulladék is új alakot öltött dr Kovácsné Végh Judit, valamint Babai-Mező Borbála tanítványai segítségével. Magyarórákon dr Solti Ferencnével oldottak meg a tanulók feladatokat, míg az angol órákon Kovács Kata tanárnővel dolgozták fel az újrahasznosítás témakörét diákjaink. A héten gyakorlati foglalkozásokon, testnevelés órákon és a kollégiumi foglalkozás keretében a környezetüket tették szebbé a tanulók.
A témakörhöz kapcsolódóan videófilmeket vetítettünk, melyekből sok új és hasznos információra tehettek szert a fiatalok.

Fazekasné Marton Mónika